Levéltárba adás


Az irattári terv előírhatja, hogy bizonyos iratcsoportokat az intézménynél való tárolás után át kell adni az Országos Levéltárnak. Ezt a funkciót a DigiNet a selejtezéshez nagyon hasonló módon valósítja meg. A levéltárba adott iratok törlődnek az adatbázisból, de a program bemásolja őket a levéltárba adott iratok állományába, megjelölve a dátumot, amikor ez a művelet történt, valamint a felhasználót, aki végrehajtotta. A selejtezéstől eltérően levéltárba adási jegyzőkönyv készül, és emellett hiányjegyzéket készíthetünk a levéltárba adásból visszatartott iratokról (ha lesznek ilyenek).