A DigiNet az archív állományon kívül tárolja ezt az állományt szervezeti egységenkénti bontásban is, és amikor szinkronizáljuk az adatokat, akkor ezt a két állományt hasonlítja össze a program, és összhangba hozza őket.
Csak akkor lehet futtatni, ha a rendszergazdán kívül más nem használja a programot.