Az ATM bevezetésének okai
Az ATM bevezetésének a fő oka a számítógépes rendszerek
drasztikus teljesítmény növekedése volt, amelynek eredményeként a 10
Mbit/s-os átviteli sávszélességű tartományban működő Ethernet / Token
Ring adathálózatok képtelenek voltak a valós idejű multimédiás adatok átvitelére.
Ezért már nem feletek meg a feladatoknak. Mivel ezek a hagyományos hálózati
technológiák nem javíthatók fel valós idejű képességekkel rendelkező magasabb
sávszélességű hálózatokká, ezért egy ugrásra volt szükség az új technológia
megjelenése érdekében.
A másik ok egy egységes hálózat kialakításának terve
volt, amelyben csak ATM-et használtak volna.
Az ATM-et a 2 Mbit/s és a 2.5
Gbit/s-os sávszélesség tartományban használják, de használható ennél
alacsonyabb és magasabb sávszélesség tartományban is. Szintén fontos dolog,
hogy a felhasználók által használható sávszélesség tetszőleges a rendelkezésükre
álló tartományban (ez a tartomány az adott szolgáltatástól függ).