Az ATM bevezetésének okai

Az ATM bevezetésének a fő oka a számítógépes rendszerek drasztikus teljesítmény növekedése volt, amelynek eredményeként a 10 Mbit/s-os átviteli sávszélességű tartományban működő Ethernet / Token Ring adathálózatok képtelenek voltak a valós idejű multimédiás adatok átvitelére. Ezért már nem feletek meg a feladatoknak. Mivel ezek a hagyományos hálózati technológiák nem javíthatók fel valós idejű képességekkel rendelkező magasabb sávszélességű hálózatokká, ezért egy ugrásra volt szükség az új technológia megjelenése érdekében.

A másik ok egy egységes hálózat kialakításának terve volt, amelyben csak ATM-et használtak volna.

Az ATM-et a 2 Mbit/s és a 2.5 Gbit/s-os sávszélesség tartományban használják, de használható ennél alacsonyabb és magasabb sávszélesség tartományban is. Szintén fontos dolog, hogy a felhasználók által használható sávszélesség tetszőleges a rendelkezésükre álló tartományban (ez a tartomány az adott szolgáltatástól függ).