Az ATM összeköttetés orientált módban működik

Mielőtt az információ átmenne a terminálról a hálózatra, egy logikai (virtuális) összeköttetést generál a hálózaton, hogy a szükséges csatornákat el lehessen helyezni. Ha nincs elegendő csatornánk az összeköttetést visszautasítjuk. Ha az információ átvitele megtörtént, a csatornát elengedjük. Ez az összeköttetés-orientált működési mód lehetővé teszi a hálózat számára, hogy minden esetben garantálja a minimális cellavesztést.