
A modell 3 rétegre bontható:
Illetve e 3 réteg fölött helyezkednek el a felsőbb rétegek. A felsőbb rétegeket és az ATM illesztési réteget 2 eltérő síkra lehet felbontani: vezérlési- vagy kontroll sík és a felhasználói síkra . A felhasználói síkon keresztül a felhasználói adatok kapcsolódnak az ATM-hez, amit az ATM transzparensen kell, hogy továbbítson a társ entitáshoz. A vezérlési síkon keresztül pedig ezek továbbításáért felelős információk (pl.: hívásfelépítés, hívásbontás, vezérlés és egyéb menedzselési információk). A két sík ugyanazt az átviteli csatornát használja, de logikailag különválik. A menedzsment sík végzi az egész rendszer felügyeletét. Két része van, az egyik s rétegek különböző paramétereit állítja, méri és ellenőrzi, a másik egy egyelőre még nem tisztázott feladattal bíró alsík, amely azonban csak a réteg menedzsmenttel van kapcsolatban .