Hallgatói dolgozatok (Szociológia és Szociálpolitika Tanszék)
Állandó link (URI) ehhez a gyűjteményhez
A Szociológia és Szociálpolitika Tanszék hallgatói dolgozatainak gyűjteménye. A szakdolgozatok kijelölt könyvtári számítógépekről hozzáférhetőek.
Böngészés
Hallgatói dolgozatok (Szociológia és Szociálpolitika Tanszék) Tárgyszó szerinti böngészés "a szabadidő fogalmi -történelmi háttere"
Megjelenítve 1 - 1 (Összesen 1)
Találat egy oldalon
Rendezési lehetőségek
Tétel Korlátozottan hozzáférhető Debreceni egyetemisták néhány csoportjának szabadidőtöltése(2010-05-07T06:26:42Z) Madarász, Adrienn, Alexandra; Szabó, Ildikó; DE--TEK--Bölcsészettudományi KarSzakdolgozatomban a debreceni egyetemisták néhány általam vizsgált csoportjának a szabadidő eltöltését kutattam. Arra kerestem a választ, hogy napjainkban hogyan töltik el szabadidejüket a debreceni hallgatók. Kikkel és miként töltik el szabadidejüket? Milyen szabadidős tevékenységeket folytatnak? Mennyire bír a szabadidős tevékenység csoportképző hatással? Dolgozatom első felében a szakirodalmakra támaszkodva, bemutattam a szabadidőt megjelenésétől teljesen a napjainkig. Ezt követte a fogalmi meghatározás, melyet próbáltam minél színesebben megalkotni. Aztán kiemeltem néhány szabadidős tevékenységet, mint például az olvasást, tömegmédia szerepét. De kiemeltem a vizsgálni kívánt csoportjaim szabadidős tevékenységét is és vázoltam a tudnivalókat róla. A törzsanyagban kitértem az ezelőtti kutatásokra, sőt igyekeztem a legújabb vizsgálatokat is bele venni. Az empirikus része a dolgozatomnak két nagy részből áll: résztvevő megfigyelésből és fókuszcsoportos interjúzásból. Az általam kialakított négy szabadidős csoportot figyeltem meg, illetve vizsgáltam: testépítés, vadászat, szórakozás és egy amatőr rock zenekar. Fókuszcsoportos interjúimat és a résztvevő megfigyeléseimet tematikusan elemeztem a dolgozatomban. A vizsgálataim során a következő eredményekre jutottam: Az általam vizsgált, debreceni hallgatókat a szabadidős tevékenységeiket illetően 4 főcél motiválja. Az örömszerzés funkciója, a társas együttlét funkciója, a saját fiatal értelmiségi körükkel való együttlét és az aktív szabadidő eltöltési formák. Zárásul: hipotéziseimet ellenőriztem. Mellékletként pedig csatoltam a zenekarral készített fókuszcsoportos interjúvázlatomat. Témavezető neve: Dr. Szabó Ildikó, egyetemi tanár Hallgatói tanulmányi információk: szociológia szak, Szociológia és Szociálpolitika Tanszék, Bölcsészettudományi Kar Szakdolgozat készítésének éve: 2010